Red corner
VO DOMY Ukazka: Montovane domy spacer Ukazka: Montovane domy spacer Ukazka: Montovane domy spacer Ukazka: Montovane domy
Interier   Dnes je sobota 24. 02. 2018, Meniny má Matej
Vyhľadávanie:  
Interier
spacer
PROJEKTY DOMOV    
KONŠTRUKCIE    
   Energetická náročnosť    
   EUROPANEL    
   LIGNOTREND    
   Inteligentné riešenia    
NOVINKY    
PORADŇA BÝVANIA    
O NÁS    
KONTAKT    
NEWSLETTER    
Europanel

Pre jeho označenie sa používa aj skratka SIPs (Structural Insulted Panels) a je to systémové riešenie. Europanel je konštrukčne izolovaný samonosný panel, ktorý sa skladá z dvoch častí:

Plášť

- je tvorený doskami OSB. OSB dosky majú výborné mechanické vlastnosti, majú ľahkú hmotnosť a preto sa s obľubou používajú stále vo väčšej miere v stavebníctve.

Jadro

- predstavuje stabilizovaný samohasivý polystyrén označovaný aj EPS. Jeho hlavnou úlohou je tepelná izolácia, vedľajšou úlohou zabezpečenie nevybočenia OSB dosiek pri zaťažení.VÝHODY EUROPANELU:


1. Menšie formáty panelov - menšia náročnosť na prístupovu cestu k pozemku, ľahšia montáž domu, využitie žeriavu len v krajných situáciách. To všetko znižujuje cenu montáže.
2. Suchý proces výstavby - neexistuje zostatková vlhkosť domu ako v prípade murovaných domoch, kde sa použil mokrý proces.
3. Menšia hrúbka steny - vďaka tejto technológií získavate možnosť väčšej úžitkovej plochy, bez straty tepelnej pohody.
4. Výhodné izolačné vlastnosti - hrubá stavba Europanelu má vďaka EPS jadru výborné izolačné vlastnosti prekračujúce normy na tepelnú ochranu bodov. Pri použití kontakného zateplenia sa tieto vlastnosti ešte viac zlepšujú a umožnujú stavbu NED a PD.


Priaznivci čisto prírodných materiálov a difúzne otvorených konštrukcií máte možnosť zvoliť si konštrukciu LIGNOTREND.


Montáž so systémom EUROPANEL
  Projekty domov  |   Chcete sa opýtať?  |  Objednávka  |  Kontakt  |  © VO DOMY, s.r.o. 2018